2010 Championship One fixtures

New side South Wales RLFC will get their Championship 1 campaign underway against Workington while relegated Gateshead travel to Hunslet.

This year’s Co-operative Championship One has a wide geographical spread with teams based in London, South Wales, Cumbria and the North East alongside clubs from the games heartland.  

The Championship season will climax with the triple-header Co-operative Finals day at Halliwell Jones Stadium, Warrington, on Sunday September 26.

Round 1

Sunday 28 February – Hunslet Hawks V Gateshead Thunder (15:00)
Sunday 28 February – Rochdale Hornets V Doncaster RLFC (15:00)
Sunday 28 February – Swinton Lions V Oldham (15:00)
Sunday 28 February – South Wales RLFC V Workington Town (14:00)
Sunday 28 February – York City Knights V London Skolars (15:00)

Round 2

Sunday 14 March – Blackpool Panthers V Rochdale Hornets (15:00)
Sunday 14 March – Doncaster RLFC V South Wales RLFC (15:00)
Sunday 14 March – London Skolars V Swinton Lions (15:00)
Sunday 14 March – Oldham V Hunslet Hawks (15:00)
Sunday 14 March – Workington Town V York City Knights (15:00)

Round 3

Sunday 21 March – Gateshead Thunder V London Skolars (14:00)
Sunday 21 March – Oldham V Blackpool Panthers (15:00)
Sunday 21 March – Rochdale Hornets V Workington Town (15:00)
Sunday 21 March – Swinton Lions V Doncaster RLFC (15:00)
Sunday 21 March – York City Knights V South Wales RLFC (15:00)

Round 4

Sunday 28 March – Blackpool Panthers V Swinton Lions (15:00)
Sunday 28 March – Doncaster RLFC V York City Knights (15:00)
Sunday 28 March – Hunslet Hawks V Rochdale Hornets (15:00)
Sunday 28 March – South Wales RLFC V London Skolars (14:00)
Sunday 28 March – Workington Town V Gateshead Thunder (15:00)

Round 5

Friday 2 April – Hunslet Hawks V Doncaster RLFC (15:00)
Friday 2 April – London Skolars V Blackpool Panthers (15:00)
Friday 2 April – Rochdale Hornets V Oldham (15:00)
Friday 2 April – Swinton Lions V Workington Town (15:00)
Friday 2 April – York City Knights V Gateshead Thunder (15:00)

Round 6

Monday 5 April – Blackpool Panthers V York City Knights (15:00)
Monday 5 April – Doncaster RLFC V London Skolars (15:00)
Monday 5 April – Gateshead Thunder V Swinton Lions (TBC)
Monday 5 April – South Wales RLFC V Hunslet Hawks (14:00)
Monday 5 April – Oldham V Workington Town (15:00)

Round 7

Sunday 11 April – Gateshead Thunder V Doncaster RLFC (15:00)
Sunday 11 April – Hunslet Hawks V Swinton Lions (15:00)
Sunday 11 April – South Wales RLFC V Oldham (14:00)
Sunday 11 April – Rochdale Hornets V London Skolars (15:00)
Sunday 11 April – Workington Town V Blackpool Panthers (15:00)

Round 8

Sunday 25 April – Blackpool Panthers V Doncaster RLFC (15:00)
Sunday 25 April – London Skolars V Hunslet Hawks (14:00)
Sunday 25 April – Oldham V Gateshead Thunder (15:00)
Sunday 25 April – Swinton Lions V South Wales RLFC (15:00)
Sunday 25 April – York City Knights V Rochdale Hornets (15:00)

Round 9

Sunday 2 May – South Wales RLFC V Blackpool Panthers (14:00)
Monday 3 May – Doncaster RLFC V Oldham (15:00)
Monday 3 May – Rochdale Hornets V Gateshead Thunder (15:00)
Monday 3 May – Workington Town V Hunslet Hawks (15:00)
Monday 3 May – York City Knights V Swinton Lions (15:00)

Round 10

Saturday 8 May – Gateshead Thunder V South Wales RLFC (19:00)
Sunday 9 May – Hunslet Hawks V Blackpool Panthers (15:00)
Sunday 9 May – London Skolars V Workington Town (14:00)
Sunday 9 May – Oldham V York City Knights (15:00)
Sunday 9 May – Swinton Lions V Rochdale Hornets (15:00)

Round 11

Saturday 15 May – Blackpool Panthers V Gateshead Thunder (15:00)
Sunday 16 May – Oldham V London Skolars (15:00)
Sunday 16 May – South Wales RLFC V Rochdale Hornets (14:00)
Sunday 16 May – Workington Town V Doncaster RLFC (15:00)
Sunday 16 May – York City Knights V Hunslet Hawks (15:00)

Round 12

Sunday 23 May – Doncaster RLFC V Swinton Lions (15:00)
Sunday 23 May – Gateshead Thunder V Workington Town (15:00)
Sunday 23 May – Hunslet Hawks V Oldham (15:00)
Sunday 23 May – London Skolars V South Wales RLFC (15:00)
Sunday 23 May – Rochdale Hornets V York City Knights (15:00)

Round 13

Sunday 30 May – Doncaster RLFC V Hunslet Hawks (15:00)
Sunday 30 May – Gateshead Thunder V Rochdale Hornets (15:00)
Sunday 30 May – Swinton Lions V London Skolars (15:00)
Sunday 30 May – Workington Town V Oldham (15:00)
Sunday 30 May – York City Knights V Blackpool Panthers (15:00)

Round 14

Saturday 12 June – London Skolars V York City Knights (14:30)
Sunday 13 June – Oldham V Doncaster RLFC (15:00)
Sunday 13 June – Rochdale Hornets V Hunslet Hawks (15:00)
Sunday 13 June – South Wales RLFC V Swinton Lions (14:00)
Sunday 13 June – Blackpool Pamthers V Workington Town (15:00)

Round 15

Saturday 26 June – Gateshead Thunder V York City Knights (19:00)
Sunday 27 June – Doncaster RLFC V Rochdale Hornets (15:00)
Sunday 27 June – Hunslet Hawks V London Skolars (15:00)
Sunday 27 June – Swinton Lions V Blackpool Panthers (15:00)
Sunday 27 June – Workington Town V South Wales RLFC (15:00)

Round 16

Saturday 3 July – Blackpool Panthers V South Wales RLFC (15:00)
Sunday 4 July – Gateshead Thunder V Oldham (15:00)
Sunday 4 July – London Skolars V Rochdale Hornets (15:00)
Sunday 4 July – Swinton Lions V Hunslet Hawks (15:00)
Sunday 4 July – York City Knights V Doncaster RLFC (15:00)

Round 17

Sunday 11 July – Doncaster RLFC V Blackpool Panthers (15:00)
Sunday 11 July – South Wales RLFC V Gateshead Thunder (14:00)
Sunday 11 July – Hunslet Hawks V York City Knights (15:00)
Sunday 11 July – Oldham V Swinton Lions (15:00)
Sunday 11 July – Workington Town V London Skolars (15:00)

Round 18

Saturday 24 July – Blackpool Panthers V Oldham (15:00)
Sunday 25 July – Gateshead Thunder V Hunslet Hawks (15:00)
Sunday 25 July – London Skolars V Doncaster RLFC (15:00)
Sunday 25 July – Rochdale Hornets V South Wales RLFC (15:00)
Sunday 25 July – York City Knights V Workington Town (15:00)

Round 19

Saturday 31 July – Blackpool Panthers V London Skolars (14:00)
Sunday 1 August – Doncaster RLFC V Gateshead Thunder (15:00)
Sunday 1 August – Oldham V South Wales RLFC (15:00)
Sunday 1 August – Swinton Lions V York City Knights (15:00)
Sunday 1 August – Workington Town V Rochdale Hornets (15:00)

Round 20

Sunday 8 August – Gateshead Thunder V Blackpool Panthers (15:00)
Sunday 8 August – Hunslet Hawks V Workington Town (15:00)
Sunday 8 August – South Wales RLFC V Doncaster RLFC (14:00)
Sunday 8 August – Rochdale Hornets V Swinton Lions (15:00)
Sunday 8 August – York City Knights V Oldham (15:00)

Round 21

Saturday 14 August – Blackpool Panthers V Hunslet Hawks (15:00)
Sunday 15 August – London Skolars V Gateshead Thunder (14:00)
Sunday 15 August – Oldham V Rochdale Hornets (15:00)
Sunday 15 August – Workington Town V Swinton Lions (15:00)
Sunday 15 August – South Wales RLFC V York City Knights (14:00)

Round 22

Sunday 22 August – Doncaster RLFC V Workington Town (15:00)
Sunday 22 August – Hunslet Hawks V South Wales RLFC (15:00)
Sunday 22 August – Rochdale Hornets V Blackpool Panthers (15:00)
Sunday 22 August – Swinton Lions V Gateshead Thunder (15:00)
Friday 27 August – London Skolars V Oldham (18:30)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*